události
HomePro ŽenyČerstvé květiny doma nejsou vyhozené peníze: Měly by být doplňkovým lékem

Čerstvé květiny doma nejsou vyhozené peníze: Měly by být doplňkovým lékem

- Reklama -aktualita

Zásilka čerstvých květin pro svou milovanou nebo nemocnému příteli, přítelkyni je skutečně pěkné gesto. No možná jste nevěděli, že i velmi prospěšné. Nejen vnější krása a vůně, ale i pozitivní účinky na naše zdraví.

Roztomilé, ale i velmi užitečné gesto
Každá z nás snad alespoň jednou za život dostala zásilku voňavých čerstvých květů, které ulahodily naší duši a vyčarovali nám úsměv na tváři. Ať už to bylo od přítele, manžela, nápadníka nebo jen tak od kámošky k narozeninám, od kolegovcov v práci a dalších lidí, bylo to roztomilé a potěšující gesto. No málo z nás ví, že ve skutečnosti to bylo i velmi užitečné a zdraví prospěšné gesto.

Mohlo by ás zajímat: Interiérové ​​tipy jak zakomponovat do vašeho bydlení květiny: Dekorování nikdy nebylo tak jednoduché

Pokus na pooperačních pacientech
Jak uvádí magazín Harper Bazaar, americká společnost pro zahradnickou vědu provedla jednu studii. V té hodnotila, zda květiny mají terapeutický vliv na pacienty po operacích. 90 pacientů bylo rozděleno do místností buď s květinami, nebo bez květin. Výsledky upřímně všech překvapily. Pacienti v místnosti s nějakým typem květu měli výrazně odlišné výsledky než ti, kteří ho neměli.

Květiny by měly být doplňkovým lékem
Pacienti vystaveni čerstvým květem měli nižší krevní tlak a srdeční tep. Také prožívali menší bolest, úzkost a únavu. Dokonce se projevovaly pozitivnější a více spokojeni s pokojem, v níž se ocitly než pacient bez pokoje s květinami. Po tomto pokusu se vědci odvážili vyslovit své závěry, které zněly: „Květiny by měly být“ doplňkovým lékem „pro zotavující se pacienty.“

Čerstvé květiny rovná se méně stresu
Podle další studie v rámci psychologie a terapeutických postupů v medicíně, nás právě čerstvé květiny dokážou uklidnit a zbavit nás i většiny stresu. Tyto závěry vzešly zase z pokusu na vysokoškolačka, kterým na jejich internátní pokoje dali přinést vázu s čerstvými květinami. Výsledky potvrdily, že právě ony se cítili více uvolněnější a bez stresu než ty vysokoškolačky, ke kterým se čerstvé květiny na pokoj nepřinesly.

- Reklama -podnikatel
Redakce doporučuje ⇢
- Reklama -PR články
Další články autora
- Advertisement -podnikatel