události
HomeRady a NávodyJak zmírnit únavu svalů po sportu

Jak zmírnit únavu svalů po sportu

- Reklama -aktualita

I přesto, že počasí není ještě každý den úplně jarní, začínáme myslet na první procházky přírodou, projížďky na kole nebo se konečně odhodláváme k prvnímu jarnímu výběhu. Pohyb je pro tělo velmi prospěšný a důležitý. Než ale najdeme pravidelnost, začátky mohou být velmi bolestivé.

Co se děje s naším tělem, když sportujeme

Pokud nejsme sportovci tělem i duší a k aktivnímu pohybu nás vybízí spíše hezké počasí, po zimě to bude mít naše tělo trochu náročné. Jakmile zvýšíme fyzickou aktivitu, naše svaly zahltí kyselina mléčná. Produkce kyseliny mléčné v těle je standardní jev. Při tvorbě běžného množství je transportována do jater, kde se mění na glukózu. Pokud ale vaše tělo pracuje více, než je zvyklé, játra nejsou schopna přeměnit na glukózu veškeré množství kyseliny. To vede k únavě, bolestem, které mohou přecházet do křečí.

Jak zmírnit bolest svalů

Na bolest svalů je vždy nápomocný hořčík. Ten existuje v různých doplňcích stravy v tabletové, kapslové nebo olejové formě. Doplňky stravy v tabletách nebo kapslích je nutné užívat vnitřně, polykání větších kapslí někomu může činit nepříjemné problémy. Hořčíkový olej je možné aplikovat přímo na pokožku. Aby bylo jeho užívání co nejpohodlnější, vzniknul hořčíkový sprej v menší lahvičce, který je možný sbalit na cesty a mít jej po ruce vždy, když to bude potřebné.

Účinky hořčíkového oleje

Hořčík je pro tělo velmi důležitý minerál a je-li ho v organizmu nedostatek, může mít nepříjemné dopady, kterými jsou například bolest hlavy, únava, bolest svalů či nespavost. Při zvýšené fyzické aktivitě se jeho potřeba zvyšuje. Napomáhá k tišení bolesti, navozuje klidný spánek po úlevě od stresu. Pomáhá k regulaci cukrovky a vyvažuje hormony. V neposlední řadě bude hořčíkový olej na svaly pomáhat po sportovním výkonu, poskytne úlevu svalům a bude podporovat jejich regeneraci.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel