události
HomeRady a NávodyJsme průměrem 5 lidí, kterými se obklopujeme: Kterých je potřeba se držet...

Jsme průměrem 5 lidí, kterými se obklopujeme: Kterých je potřeba se držet a které omezit?

- Reklama -aktualita

To, kam se v životě posuneme, závisí mnohdy na tom, jakými lidmi se obklopujeme. Jsme průměrem 5 lidí, s nimiž se setkáváme.

Pět lidí. Ani více, ani méně. To je číslo, které vypovídá o tom, kdo jste. Těchto pět lidí je vaším zrcadlem. Možná to tam nevidíte na první pohled, ale dříve či později uvidíte.

Lidé, se kterými trávíme nejvíce času nás formují a ovlivňují náš osobnostní růst. Nebo brzdí. I to je totiž pravda. Závisí na úhlu pohledu a nastavení mysli.
Čtěte také: Znamení, které patří mezi najobetavejšie: Mít po boku tuto ženu je pro muže vrchol v úspěchu

Jste průměrem 5 lidí, se kterými trávíte nejvíce času
Motivátor a kouč Jim Rohn je známý tím výrokem, že jsme průměrem 5 lidí, jakými se obklopujeme. Podle jeho teorie jsou to právě lidé, se kterými trávíme nejvíce času, kteří nás ovlivňují nejvíce a to i bez toho, abychom si to uvědomovali. Podvědomě totiž roste i naše osobnost a čím více lidí, kteří jsou pro nás inspirací a motivací v našem okolí, tím pravděpodobnější je, že sami dosáhneme úspěch rovněž.

Pozitivní smýšlení, nadchnutí pro různé věci, ale i lehkost zvládat složitější situace, nadhled či absence stresu. To vše může mít blahodárný vliv na vaši osobnost a na to, jak se v životě vyvíjíme.

Stejně jsou to lidé, kteří mají své sny a ambice něco v životě dosáhnout. Nemusí to být přitom přesně z oblasti, která vás zajímá, o to tam vůbec nejde. Důležité je, vědět o tom mluvit, ale stejně důležité je vědět i poslouchat. No a v neposlední řadě je to podpora. Podpora od lidí, se kterými trávíte čas je nezbytnost. Právě úspěch prověří kvality a skryté vlastnosti lidí, kteří se jinak tváří, že jsou našimi nejlepšími přáteli.

Pozor, platí to však i opačně. Pokud máte ve svém okolí lidi, kteří jsou plní negativity, neustále remcají nebo jsou líní, může to mít nepříznivý vliv i na vaši osobnost. Možná to pro někoho bude znít divně, ale i proto někteří lidé omezili setkávání s dlouholetými přáteli, přesto, že se znají od dětství.

Do tohoto čísla se počítá i vaše osoba
Pokud si však myslíte, že vše mají v rukou jen zmíněných pět lidí kolem vás, jste na omylu. Vy jste součástí tohoto průměru. Vaše myšlenky jsou tak průměrem pět lidí, kterými se nejvíce obklopujete. Musíte si však sami uvědomovat, jakou cestou se chcete vybrat.

- Reklama -podnikatel
Redakce doporučuje ⇢
- Reklama -PR články
Další články autora
- Advertisement -podnikatel