Home Pro Ženy Nakupte i vy trvanlivé potraviny pro lidi, kteří je potřebují

Nakupte i vy trvanlivé potraviny pro lidi, kteří je potřebují

0
Nakupte i vy trvanlivé potraviny pro lidi, kteří je potřebují

U příležitosti Světového dne výživy obchodní řetězec Kaufland ve spolupráci se Slovenskou Červeným křížem organizuje 14. října sbírku Pomáháme potravinami. Přijďte a darujte i vy trvanlivé potraviny v kterékoliv prodejně Kauflandu během celého dne. Balíky z této sbírky poputují lidem v nouzi.

Na Slovensku žije více než 600 tisíc takových lidí. Statistické čísla z minulého roku hovoří jasně -najviac ohrožené jsou viacdetné rodiny, neúplné rodiny s jedním rodičem a senioři. Situaci zhoršila i pandemie, díky níž mnozí lidé přišli o zaměstnání, jiní těžce onemocněli a nemohli pracovat … Lidi, kteří si nevědí sami pomoci, opět přibylo. Pro mnohé jsou proto základní potraviny, které dostanou, vzácné.

Zažijte výjimečný den
Sbírku Pomáháme potravinami organizuje řetězec spolu se Slovenskou Červeným křížem (ČČK) již osmý rok. V den sbírky vládne v prodejnách Kauflandu jedinečná atmosféra. Lidé nenakupují jen pro sebe, ale i pro jiné. Vybírají pozorně, více se usmívají, šíří kolem sebe pohodu. Přispívají maminky s dětmi, mladí lidé, senioři, ale i manažeři v oblecích, kteří nakupují večer cestou z práce. I vy můžete být součástí, vždyť každý jeden dar se počítá, každý pomůže!

„Darováním potravin každý rok přibývá. Loni jsme kvůli pandemickým opatřením museli sbírku v prodejnách odložit, ale Kaufland přispěl 12 tunami trvanlivých potravin pro lidi v nouzi. Za sedm let jsme spolu s našimi zákazníky darovali již více než 290 tun potravin, „říká Samuel Machajdík, mluvčí společnosti Kaufland Slovensko.

Kromě toho se letos do potravinové sbírky zapojí jako dobrovolníci i zaměstnanci Kauflandu. Dodejme, že dobrovolnictví má v řetězci dlouholetou tradici a zaměstnanci vždy rádi přiloží ruku k dílu pro dobrou věc. Tentokrát se přidají k dobrovolníkům ze ČČK a pomohou se sbírkou ve vlastních prodejnách. A nutno říci, že každá pomocná ruka se sejde, protože zákazníky, kteří chtějí darovat potraviny, je mnoho.

Každé kilo se počítá
Zvláště to platí v potravinové sbírce. Všechny darované trvanlivé potraviny se následně roztřídí a připraví se z nich balíky pro lidi v nouzi, kteří si z nich mohou připravit několik jídla.

„Jeden celý říjnový den strávený v prodejnách Kauflandu se pro červenokrižiakov stal již tradicí. Do této celoslovenské akce se jich zapojují stovky. Zákazníků častokrát netřeba o darování potravin ani žádat, přicházejí sami. Tato solidarita nás vždy potěší. A tuto dobrou energii následně posuneme prostřednictvím potravinových balíčků dál, „dodává Zuzana Rosiarová Kesegová, generální sekretářka Slovenské Červeného kříže.

Jak můžete pomoci?
Jednoduše. Ve čtvrtek 14. října 2021 můžete v každé prodejně Kaufland vedle vlastním nákupu udělat i nákup pro lidi v nouzi, který odevzdáte přímo v prodejně dobrovolníkům po jeho zaplacení.

Jaké trvanlivé potraviny můžete darovat? Zde je pár příkladů na inspiraci:

instantní polévky
těstoviny, rýži
cukr, sůl, mouku, krupici
luštěniny (fazole, hrách, čočka)
čaj, kávu
konzervy (masové, zeleninové, rybí)
lečo, kompot
povidla, med
olej
mléko trvanlivé
pudink, sušenky a čokoládu pro děti