Home Rady a Návody Novoroční předsevzetí: Jak si z nich neudělat past

Novoroční předsevzetí: Jak si z nich neudělat past

0
Novoroční předsevzetí: Jak si z nich neudělat past

Nový rok je plný nových předsevzetí, plánů a motivace. Většině lidí to ale nevydrží déle než pár dní, poté motivace klesne na nulu a oni se vrátí ke starým zvykům. Ze vznešených myšlenek tak velmi rychle sejde. Jak to tentokrát zvládnout a předsevzetí dodržet?

Od ledna budu žít zdravě…

Asi nejrozšířenějším předsevzetím je začít více sportovat, jíst zdravě a zhubnout. To se velmi lehce řekne, ale hůř dělá. Obzvlášť po tom, co jsme se poslední dva týdny váleli doma, koukali na pohádky a jedli cukroví. Většina lidí v tuto dobu má obrovskou chuť vše změnit, jíst jenom saláty, každý den cvičit, být produktivní atd.

Ale to je veliká chyba, protože právě tyto přehnané nároky vedou k neúspěchu a rychlé ztrátě motivace a energie.

Mějte reálné cíle

Raději si dejte cíle, které jste schopni splnit. Nemusíte cvičit každý den, stačí třikrát týdně, nebo jak se vám to bude hodit. Jíst nemusíte jenom saláty, ale raději vyzkoušejte nové zdravé recepty a možná budete překvapeni, že něco zdravé může být i chutné.

Nejdůležitější je, aby vás nově nastavený režim bavil a díky tomu jste vydrželi jej dodržovat. Změna životního stylu totiž není krátkodobá záležitost, kterou vyzkoušíte, a zase se vrátíte do starých kolejí. Pokud na sobě chcete pocítit výsledky, pak je třeba vydržet, a to dlouhodobě.

Nestresujte se

Mnoho lidí si také přeje, aby se v příštím roce tolik nestresovali a více si užívali života. To je krásné přání, ale buďme realisté, v této uspěchané době to není lehké. Ale zvládnout se to dá.

Pokuste se každý den alespoň na chvíli zrelaxovat. Běžte se jít projít, vyčistit si hlavu do lesa, poslouchejte písničky nebo se věnujte nějaké tvůrčí aktivitě, třeba malování, hře na hudební nástroj, zpěvu. Je jedno co, hlavně abyste u toho nemuseli přemýšlet a mohli nechat všechen stres odplout pryč.

Začnu žít ekologicky

V dnešní době je velmi důležité zamyslet se nad tím, jak žijeme a jak to ovlivňuje naši planetu. Proto se stále více lidí snaží chovat ekologicky a šetrně k planetě. Jestli s tím taky chcete začít, tak nemusíte hned drasticky snižovat emise nebo jinak radikálně ovlivňovat svůj život.

Ze začátku se stačí zamyslet nad tím, co můžete změnit v každodenním životě. Příkladem může být volba regionálních potravin nebo produktů, jejichž výroba méně zatěžuje přírodu.

Novoroční předsevzetí se často pojí i s jistými výdaji, které ne vždy jsou na místě. Pokud teprve začínáte se sportem, tak se nevyplatí kupovat drahé vybavení. Lepší je si nějaké vypůjčit nebo chodit do posilovny a s postupem času zjistit, zda vybavení doopravdy potřebujete a jestli ho využijete.

To obecně platí u všech předsevzetí a nových koníčků. A pokud jste našli vybavení, které potřebujete a po Vánocích na tom nejste finančně nejlépe, tak je tu pro vás půjčka na účet.