události
HomePro ŽenyPéče o vlasy – co všechno pro ně můžete udělat?

Péče o vlasy – co všechno pro ně můžete udělat?

- Reklama -aktualita

Vypadávání vlasů nebo jejich špatná kvalita trápí během života velkou většinu populace. Někdy je to ale právě lepší péče o vlasy a o pokožku hlavy, čím můžeme situaci obrátit k lepšímu. Víte, jak se o vlasy starat, aby vám vaši péči vrátily tím, že budou opravdovou korunkou krásy?

Co stojí za nekvalitními vlasy?

Hormonální změny, stres, špatná životospráva nebo nevhodná péče o vaše vlasy – přesně takové příčiny může mít vypadávání vlasů nebo jejich zhoršená kvalita. Kromě řešení všech vnitřních potíží je na místě zařadit vaší každodenní rutiny i vhodné doplňky stravy pro vlasy.
Často totiž tělo právě vypadáváním vlasů signalizuje nedostatek některých vitamínů a minerálů, které můžete vhodným doplňkem stravy tělu zase zpátky dodat. Převážně se jedná o zinek, železo, vitaminy A, C a E, hořčík nebo vitamin B12 a B6. Nezapomeňte také na kvalitní a pestrou stravu složenou z ryb, semínek, ovoce a zeleniny nebo luštěnin.

Co dalšího může vlas potkat?

To, zda je příčinou zhoršené kvality a vypadávání vlasů špatný způsob jejich mytí, hormony nebo třeba některá z vlasových anomálií, může s jistotou určit tricholog – lékař, který se zabývá právě problémy spojenými s vlasy a vlasovou pokožkou. Pokud vás tak trápí řídnutí vlasů, přílišná mastnota nebo lupy, podstoupit trichologické vyšetření je určitě na místě. Velkou úlevu vašim problémům ale může dát i vhodně zvolená kosmetika – tedy šampony a kondicionéry, které padnou vašemu typu vlasů a dodají jim ztracený lesk a sílu. Důležitou roli může sehrát i hřeben – česání by totiž nemělo být nepříjemné a bolestivé, proto zvolte takový, který bude vhodný na váš typ vlasů – pomoci s výběrem vám může třeba kadeřnice, která vaši hřívu již zná. 

Rutina, která stojí za to aneb Jak pečovat o vlasy 

To, jak často je vhodné vlasy mýt, je individuální záležitostí. Věděli jste ale, že je třeba vlasy šamponem umýt dvakrát, aby se zbavily všeho nežádoucího a byly perfektně čisté? Přesně tak by totiž vaše rutina měla probíhat. Možná, že už jste slyšeli, že foukání fénem vlasy ničí. Toto tvrzení je ale dávno popřený mýtus – vlasy je totiž po umytí třeba dobře usušit – ať už proto, aby na pokožce nevznikaly plísně, tak i proto, aby se po umytí dostaly do žádoucího tvaru. Je třeba ale dodržovat pár pravidel – vlasy nechte po umytí pár minut volně proschnout a poté je vysušte pomocí nízkých teplot. Fénem pohybujte ve směru od kořínků ke konečkům. Od věci není ani použití ochrany před teplem. Zkuste změnit vaše návyky a třeba se vám vaše vlasy odmění.

- Reklama -podnikatel
Redakce doporučuje ⇢
- Reklama -PR články
Další články autora
- Advertisement -podnikatel