události
HomeMagazínRychlá přírodní pomoc. Napařování nabízí mnoho výhod nejen ze zdravotního, ale i...

Rychlá přírodní pomoc. Napařování nabízí mnoho výhod nejen ze zdravotního, ale i beauty hlediska

- Reklama -aktualita

O pozitivních účincích sauny či jednoduchého domácího napařování slyšeli zejména lidé kteří mají tendenci rychle prochladnout. Tato procedura však v sobě skrývá mnohem víc.

Věděli to už naše babičky. Jakmile nás trápil nepříjemný zánět nebo dušnost, jejich nejčastější radou bylo nechat se napařovat nad hrncem horké vody, hlavu si nechat zakrytou pod ručníkem a nasávat sílu většinou léčivých bylinek, které se ve vroucí vodě lúhovali. Tento domácí trik dokázal naše tělo zbavit chřipky, ztíženým dýcháním, ale i různých zánětů. Ve skutečnosti však v sobě, zdá se, skrýval mnohem více benefitů.

Přečtěte si: 5 čajů, které vám pomohou Élímu vrásky a nastartují hubnutí: Tyto byste si měli dopřát na denní bázi

Záchrana pro pleť
Odborníci se dnes shodují na tom, že právě dočasné napařování je ve skutečnosti i klíčem ke krásné a zdravé pleti. Tento jednoduchý trik prováděný na pravidelné bázi totiž dokáže pleť nejenže zbavit usazených nečistot, ale zároveň působí jako prevence před záněty či jiným zanesením pokožky. Dalším, neméně významným benefitem napařování je zlepšení prokrvení pleti, což jde ruku v ruce s vyhlazováním jemných vrásek. A to bez toho, abyste používali drahé anti-age krémy či absolvovali procedury s různými výplněmi.

Teplo sice nedokáže póry otevírat tak, jak si mnozí mylně myslí, ale faktem je, že je dokáže uvolnit. Tím pádem se z nich uvolňuje nejen maz, ale i nečistoty, které se v jejich nitru nacházejí, čímž dochází k jednoduššímu čištění. Jemné zarudnutí, které po napařování nastává, je také pozitivním znakem. Značí to totiž, že probíhá zvýšená mikrocirkulace a že pletí proudí živiny a kyslík. Tím se samozřejmě podporuje tvorba kolagenu, což má právě za výsledek zbavení se drobných vrásek.

Možností je mnoho
Nejjednodušším způsobem, jak se napařovat, je právě zmíněné napařování doma nad hrncem vody. Existuje však mnoho jiných variant, mezi nimi i pravidelná návštěva sauny či různé masky. V tomto případě se však doporučuje svěřit do rukou kvalitní profesionálky – kosmetičky, která přesně ví, jak se o vaši pleť postarat. Po napařování byste totiž vaší pleti měli dodat potřebné sérum a správnou skincare péči. Je to mimořádně důležité, protože je po této proceduře pleť citlivější a náchylná na poškození.

- Reklama -podnikatel
Redakce doporučuje ⇢
- Reklama -PR články
Další články autora
- Advertisement -podnikatel