události
HomeRady a NávodyTyto dva charakterové rysy vás předurčují k šťastnému a trvalému vztahu: Máte...

Tyto dva charakterové rysy vás předurčují k šťastnému a trvalému vztahu: Máte jednu z nich?

- Reklama -aktualita

Rodiče vám možná řeknou, že je to o komunikaci, nejlepší přítel přísahá, že ve vztahu se nesmí vytratit překvapení a romantika. Jiní, že je to o vzájemném přátelství … Podle nejnovějších zvěstí vás však k šťastnému a trvalému vztahu předurčují právě tyto dvě charakterové rysy.

Co myslíte, máte jednu z těchto charakterových rysů?
Ono je to možná z každého něco. Zda komunikativnost, přátelství, romantika nebo překvapení, ale i další jako vzájemný respekt, porozumění … Šťastné a trvanlivé vztahy jsou dnes již takříkajíc vzácností, ale nejnovější existují prý i díky těmto dvěma charakterovým rysům. Pokud má alespoň jednu z nich váš partner nebo vy, mohl by to být základ, na kterém můžete stavět svůj trvanlivý a šťastný vztah. Jednou z nich je laskavost a druhou zase velkorysost. Tak co myslíte, jste laskaví, velkorysí nebo obojí?

Pokus s manželskými dvojicemi to celé odstartoval
Jak informuje portál brit.co, v 70. letech minulého století si všimli sociální vědci zvyšující se rozvodovost a začali se zajímat o to, jak tento trend ovlivní následující generace. Následně v roce 1986 psychologové John a Julie Gottmanovci založili The Love Lab na Washingtonské univerzitě a pozvali novomanžele, aby diskutovali o svých vztazích. Také jejich připojili k elektrodám během těchto rozhovorů a kladli jim otázky o jejich vztahu. Během jejich odpovědí zaznamenávali průtok krve, srdečního tepu jestli to jak se potí. O šest let později kontaktovali tytéž manželské páry, aby zjistili, zda jsou ještě spolu.

Úspěšné páry byly klidnější, neúspěšné se potili
Údaje, které shromáždily pomocí elektrod a následně zjištění, zda jsou ještě po letech dvojice spolu, jim ukázali toto … Úspěšné páry byly během rozhovorů klidnější, ty, které již více páry nejsou, vykazovaly zvýšenou srdeční frekvenci a aktivně se potili. Neměli mezi sebou intimitu a důvěru.

Za laskavostí a velkorysostí se skrývá více
Jejich pokusem však nebyl konec. Provedli ještě jeden, při kterém pozvali do svého laboratoře dalších novomanžele a to na nocleh se snídaní, a jednoduše pozorovali jejich chování. Úspěšné páry si věnovali dostatek času a pozornosti. Jeden partner se často emocionální obracel k druhému. Na základě toho předpověděli, že klíčovými charakterovými rysy pro šťastný a trvanlivý vztah jsou laskavost a velkorysost. Možná si řeknete, to je celé? Stačí být „milý“? No je v tom mnohem více: „Úspěšné páry skenují sociální prostředí, aby zjistili, co mohou ocenit, a poděkovali vám za to … Tuto kulturu respektu a uznání budují velmi účelově. Neúspěšné páry hledají v sociálním prostředí partnerovy chyby, „objasňuje spoluautor studie John Gottman.

Způsoby projevení laskavosti a velkorysosti
Na základě těchto dvou charakterových rysů také předpověděli konkrétní tipy, způsoby jak je projevit vůči partnerovi nebo čemu se vyhnout. Prvním je „projevit zájem“ a to ve všem. I když vás zrovna nezajímá, o čem mluví, nalaďte se na jeho vlnu, ocení to. Druhým je „mít špatný den není omluvou pro nezájem o partnera“. Přestože jste unavení, frustrovaní, vystresovaní, projevte velkorysého ducha a dejte najevo svůj zájem o partnera a o to, co právě od vás potřebuje. Dalším je, abyste „bojovali laskavě“. Úspěšné páry se totiž umí hádat a vyjádřit svůj hněv konstruktivně. Žádné obviňování, ale vysvětlení, proč jste zranění a rozrušení. Dalšími jsou např., Abyste spolu s partnerem těšili nebo důvěřovali jeho záměrem … Jednoduše dejte partnerovi pocítit svou laskavost a velkorysost. Určitě přijdete na ten svůj správný způsob.

- Reklama -podnikatel
Redakce doporučuje ⇢
- Reklama -PR články
Další články autora
- Advertisement -podnikatel